دسته: اخبار
بازدید: 141

پرويز فتاح رئيس کميته امداد امام خميني(ره) در سفر خود به بيرجند روز سه شنبه (27-7-95)با حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی امام جمعه بیرجند و مدیر موسسه قرآن و علوم اولوالالباب ؛ در محل موسسه قرآن و علوم اولوالالباب خراسان جنوبی دیدار و گفتگو کردند.

 امام‌جمعه بیرجند با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از لحاظ برخورداری از امکانات در رده های آخر قرار دارد، گفت: ظرفیت های زیادی در این استان وجود دارد که نیازمند امکانات است.

مدیر مسئول موسسه قرآن و علوم اولوالالباب خراسان جنوبی در دیدار  با رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه کمیته امداد باید مردمی باعزت را پرورش دهد، گفت:کمیته امداد (ره) نهادی انقلابی بوده که باید همواره این روحیه را حفظ کند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد با بسیاری از مردم در ارتباط است، افزود: این نهاد توانسته به قلب جامعه وارد شود.

وی با اشاره به‌حساب ۱۰۰ امام (ره) بیان کرد: این حساب نتوانسته همانند کمیته امداد نیز با مردم رابطه برقرار کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر رضایی با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای ظرفیت های بالایی است، افزود: اما این استان به لحاظ بهره‌مندی از برخی امکانات محروم است.

امام‌جمعه شهرستان بیرجند ادامه داد: اگر چه خراسان جنوبی از لحاظ برخورداری از امکانات در رده های آخر قرار دارد، اما از نظر کمک های مردمی و پرداخت زکات رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی مهد انسان‌هایی شریف، نیکوکار و ایثارگر است، افزود: این مردم همواره در صحنه‌های مختلف پشت سر نظام و رهبری بوده‌اند.

رئیس شواری فرهنگ عمومی استان با تاکید بر اینکه کمیته امداد باید روحیه ایثارگری را بیش‌ازپیش فرهنگ‌سازی کند، افزود: همچنین این نهاد باید حوزه معرفتی و عزت انسان‌ها را حفظ کند.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه بیان کرد: در حال حاضر کشور دچار مشکلات زیادی از جمله کمبود آب شده است.

حجت‌الاسلام  و المسلمین دکتر رضایی با اشاره به انجمن های علمی در استان، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ انجمن علمی داریم که هر کدام نیز دارای ۲۰ روحانی مجتهد هستند.

 

بازدید امروز14
بازدید دیروز10
بازدید هفته84
بازدید کل3094